Příslušenství


Přístroje pro měření v oblasti 2D a 3D, zjišťování mechanických vlastností materiálů nebo výrobků, příprava metalografických výbrusů.
 

Příslušenství


Tube Inspection Station™ – Stanice pro kontrolu trubek


CimCore stanice na kontrolu trubek je systém, který poskytuje všechny nástroje potřebné pro kontrolu např hydraulických trubek a výfuků. Když používáte připevnění magnetickou základnou, je CimCore jediný přenosný systém pro kontrolu trubek na trhu. Balík se skládá z šesti osé paže souřadnicového měřenícího stroje, stolního počítače a monitoru, Windows® Supravision™ softwaru pro kontrolu trubek, kontrolní stůl a bezdotykovou sondu na trubky. Tento balík bude určuje délku trubky, úhly ohybu, odpružení trubek a korečních dat ohybů. Data, obsahují absolutní a přírůstkové délky, rotace a úhlové údaje, výstup může být v různých formátech. CimCore bezdotyková infračervená sonda se hodí se pro měření do průměru trubek 150 mm. Tyto inteligentní sondy jsou vyměnitelné bez nástrojů nebo rekalibrace. Když je použita základna s magnetickým upnutím, CimCore trubkový systém může být nasazen na měření častí vedení, nárysy, hadice a trubky v zástavbě, tím se získá čas a úsilí.


Příslušenství


Řada příslušenství zahrnuje např.: kontrolní stativ, cestovní kufr, adaptérové desky, pracovní upínání, pracovní stanice a rozsáhlý seznam dotykových i bezdotykových sond včetně laserové skanovací hlavice.


Laserové skenovací hlavy Perceptron


je revoluční řešení skenovacích nástrojů pro zpětné konstruování, výrobu prototypů, pro spojení s CAD nebo CAM. Laserová hlava Perceptron Scan Works Lite ve spojení s ramenem CimCore 3000i zajišťuje 3 rozměrové skenování v přenosném provedení. Výhody použití laserové hlavy ScanWorks

  • rychlost – 23 040 bodů za sekundu
  • přesnost – 50 µm = 3 sigma
  • rozlišení – 0,42mm minimum point-to-point
  • opakovatelnost – 20 µm = 3 sigma

Možnosti použití 3D skenovací technologie jsou bezmezné. 3D skenování může být použito v každé situaci, kdy není znám aktuální tvar součásti, kdy je potřeba tento tvar zobrazit nebo ověřit. Ačkoliv jsou možnosti použití omezeny pouze vlastní představivostí, jsou určité oblasti, kde je použití laserové skenovací hlavy s ramenem CimCore zvláště výhodné:

  • Zpětné konstruování – skenování existujícího výrobku neznámé geometrie a získání 3D zobrazení pro účely vývoje výrobku, jeho výroby případně porovnání s jiným.
  • 3D vizualizace a modelování – skenování objektu za účelem prostorového zobrazení a vytvoření 3D počítačového modelu.
  • Porovnání mračna bodů s CAD modelem – porovnání naměřených bodů reprezentujících skutečný výrobek s nominálními body CAD modelu.
  • Výroba prototypů – když byl vyroben prototyp s vyhovujícím tvarem, je nutné tento tvar geometricky definovat. Příkladem může být aerodynamické „ladění“ ve zkušebním tunelu.
  • Výroba prototypů – když byl vyroben prototyp s vyhovujícím tvarem, je nutné tento tvar geometricky definovat. Příkladem může být aerodynamické „ladění“ ve zkušebním tunelu.
  • Rozměrová kontrola – např. tvařených automobilových dílů a určení, zda jsou otvory na správném místě, mají správný tvar a rozměr.